Prvotřídní delikatesy ze Španělska
 

Žijte zdravě se společností Cordeus

Slyšeli jste už o zdravé výživě Praha? Přemýšleli jste dozajista, co toto sousloví v sobě nese za informace, a co vůbec obnáší zdravá výživa. Mnoho z nás si pod tímto pojmem jistě představí hromady zeleniny a ovoce, hlad a trápení. Odříkání jakýchkoliv sladkostí a absolutní zákaz veškerého tučného masa. Krom toho se jistě každému z nás vybaví dřina a pot, které s sebou přináší návštěvy fitness center. Tak to ale rozhodně není. Tuto vizi v sobě nosí mnoho lidí a odborníci na výživu se onen mýtus snaží již několik let vyvrátit.

Aby vaše tělo vypadalo dle vašich představ a vy se cítily fyzicky a psychicky zdraví, nemusíte hladovět, ba právě naopak. Přísun potravin je dle odborníků na výživu mnohdy potřeba spíš zvýšit, než snížit. Důležitá je však skladba jídla. Je zapotřebí přijímat vyvážený podíl bílkovin, tuků a sacharidů. K snídani by si tedy člověk neměl udělat pět míchaných vajíček se slaninou a spořádat k nim tři krajíce chleba. Vhodnější je spíš plátek chleba s dostatečným množstvím šunky, kvalitního tvrdého sýra a bohatou zeleninovou přílohou. Přidat můžete v dopoledních hodinách také ovocné šťávy. Pomerančový fresh vás jistě nejen osvěží, ale dodá také potřebné množství vitamínů.

Jíst by se mělo alespoň pětkrát denně po menších dávkách. Mnoho lidí ale preferuje pouze tři jídla. Tělo pak hladoví a logicky si ukládá pro stavy hladu tukové zásoby. Bojíte-li se, že nebudete sami schopni spočítat, co a v kterou denní dobu byste měli jíst, nechejte si poradit odborníky. Na stránkách společnosti Cordeus – www.cordeus.cz/sluzby/zdrava-vyziva-metabolic-balance/, která se stará o rodinné zdraví a relaxaci, najdete další potřebné informace k tomu, abyste mohli postoupit o krůček vpřed.

Samozřejmostí je také přidání přirozeného pohybu. Ten ale nemusí mít mučivý průběh. Lze najít takové řešení, které vás bude naplňovat a bavit. Pohybem se rozumí nejen běh a trénink na náročných strojích ve fitku, ale také třeba krásná ranní procházka probouzejícím se městem, anebo lekce kteréhokoliv tance. Fantazii se meze nekladou.

 

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

30. 03. 2016