Prvotřídní delikatesy ze Španělska
 

Lahodné pochoutky z ananasu

Milujete ananas a rádi z tohoto ovoce připravujete nejrůznější dezerty? V tom případě budete rádi za tipy, kde na internetu koupit konzervované ovoce. Je to jednoduché, stačí nahlédnout sem www.bassta.cz/ovoce/ a svět otevře se Vám jako na dlani ráj konzervovaného ovoce.

Co jste možná nevěděli o ananasu

Během zimy je nabídka exotického ovoce v obchodech velmi rozmanitá. Velké oblibě se těší v chladném mrazivém počasí především právě ananas. Je výtečný jako samostatná chuťovka nebo i zdravá svačina. Zároveň se s ním dá kouzlit i při vaření. Ananas je nejen lahodný, ale také velmi zdravý. Občas bývá označován za krále ovoce. Není divu, vždyť obsahuje téměř všechny vitaminy, velkou dávku minerálních dávek i stopových prvků. V ananasu jsou obsaženy mimo jiné vitaminy E a B12. čistí. Ocení ho nejen mlsné jazýčky, ale také ti, kteří se snaží zhubnout. Doporučuje se jako prevence a podpůrná léčba nemocí ledvin a močového ústrojí. Toto ovoce obsahuje rovněž velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů i nehtů. Poprvé se ananas dostal do Evropy přibližně kolem roku 1493, kdy jej ze svých cest po ostrově Guadeloupe přivezl mořeplavec Kryštof Kolumbus.

Pochoutky z ananasu

Konzervovaný ananas se primárně hodí do sladkých jídel a moučníků. Můžete samozřejmě nakrájet zasyrova do misky s dalším ovocem a vyrobit si tak výborný ovocný salát. Kdo však rád zkouší nové recepty a nevadí mu v kuchyni strávit více času, než je nutné, určitě bude chtít vyzkoušet něco osvědčeného. Mlsné jazýčky si budou libovat při pojídání sladkokyselého kuřete s ananasem. Jde o jedno z nejoblíbenějších jídel čínských restaurací, které si však můžete snadno připravit také ve Vaší kuchyni. Základem je dokřupava osmažené kuře, které se koupe ve sladkokyselé omáčce s ananasem. Po skvostném obědě si ke kávě můžete připravit pečený rýžový pudink piňa coloda s kokosem a ananasem. Kdo miluje buchty, ten uvítá recept na ananasovou bublaninu bez mouky.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

23. 10. 2020