Prvotřídní delikatesy ze Španělska
 

Tropické ovoce do české domácnosti

Sbíhají se Vám sliny při představě na exotické ovoce? V nadcházejícím adventním období můžete z mnohých exotických ovocných plodů vykouzlit samé delikatesy. To samé platí rovněž pro konzervovaný ananas

Tropické ovoce a jeho pořádná dávka vitaminů

Mnoho Čechů tropické ovoce miluje. Není divu v mnohých vzbuzuje krásné vzpomínky na dovolenou u moře. Exotické ovoce je v současné době navíc velmi dobře dostupné v nejrůznějších kamenných i internetových obchodech v tuzemsku. Tropické ovoce láká především děti svou barvou i neobvyklými tvary. Exotické ovoce se stává chloubou rautových stolů. Kuchaři i kuchařky mají rádi tropické ovoce i proto, že se z nich dají vytvořit prvotřídní dezerty. Snadno z nich však připravíte něco dobrého také u Vás doma. Existuje hned několik důvodů, proč jíst exotické důvodů. V první řadě přináší benefity pro lidských organismus, neboť dodává pořádnou dávku vitaminů. Tropické ovoce obsahuje především vitamin C, některé druhy tropického ovoce i vitaminy ze skupiny B či karotenoidy.

Vstupte do adventu s vůní ananasu

Ananas je jeden ze zástupců tropického ovoce. Ananas si zamilujete pro jeho lahodnost i zdravost. Není žádným tajemstvím, že ananas je označován za krále ovoce. Je totiž plný vitaminů i minerálních látek a stopových prvků. Do Evropy se ananas dostal v 15. století z Ameriky. S ananasem ladně vstoupíte do předvánočního času. Ananas totiž stejně jako kiwi, granátové jablko či pomelo patří k tradičním stálicím, z nichž Češi právě v době adventu a na Vánoce rádi tvoří nejrůznější dezerty, ale i koktejlové nápoje. Slavnostní stůl můžete zpestřit například ananasovými válečky nebo grilovaným ananasem se skořicí a medem. Potřebné ovoce na něj pořídíte zde www.bassta.cz. Za naprostou ovocnou bombu je považován cheesecake s mandarinkovo-ananasovou želatinou. Snadno jej připravíte z kakaových sušek BeBe, másla, polotučného tvarohu, smetany, moučkového cukru a vanilkového cukru. Na přípravu želatiny budete potřebovat plechovku konzervovaného ananasu, mandarinek a želatinu v prášku.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

24. 11. 2021