Prvotřídní delikatesy ze Španělska
 

Lahodné pochoutky z oliv

Pochutnáte si rádi na olivách a dochází Vám zásoby? Olivy s jedinečnou chutí a prvotřídní kvalitou můžete koupit na internetové prodejně společnosti BMC Brno. V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno najdete gastro balení nejen oliv, ale také různých jiných potravin. Zásoby si tak můžete udělat z gastro balení ovoce, zeleniny, ryb i žampionů.


Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu, který se nazývá Olea europaea. Olivovník pochází z Malé Asie. Olivy uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Olivy obsahují více jak 50% oleje a skoro 40% vody. Olivy tvoří součást tradiční středozemské chutné, vyvážené a pestré kuchyně. Jsou významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Obsahují přírodní vlákniny a minerály. Jsou bohatým zdrojem železa, vápníku, draslíku a hořčíku. Z internetové prodejny společnosti BMC Brno www.bassta.cz můžete koupit černé i zelené olivy. Málokdo ví, že zelené olivy jsou určené pro jídlo a češou se nezralé. Černé olivy, aby se daly konzumovat, musí déle zrát. Jsou zároveň bohatší na olej.


Společnost BMC Brno prodává gastro balení olivy v plechovkách, skle i vakách. Za delikatesu lze považovat zelené olivy s celou mandlí i zelené olivy plněné paprikovou pastou. V přímořských státech je zvykem dát si k dobrému vínu olivu. Často se olivy přimíchávají do studeného zeleninového salátu nebo do teplého jídla z těstovin. Tyto zvyky se zakotvily také v mnoha českých domácnostech. Také Vy si můžete na Silvestra přichystat pochoutky z této suroviny.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

27. 12. 2017